Optimāla mitruma uzturēšana klavierēs apkures sezonā

Lai Jūsu klavieres normāli turētu skaņojumu, neizkalstu un nebojātos, sākoties apkures sezonai telpā, kur atrodas klavieres, nepieciešams nodrošināt normālu gaisa mitrumu (~50-60%). To var panākt ar vienkārša ūdens trauka vai ar īpašas klavieru mitruma kontroles iekārtas palīdzību. Situāciju var uzlabot arī telpas gaisa mitrinātājs.

Visvienkāršākais variants ir trauki ar ūdeni pianīnā. Tos novieto pianīna korpusa pašā apakšā labajā pusē, regulāri pārbauda un papildina ar ūdeni, jo tas iztvaiko. Trauka iztvaikošanas virsmai jābūt pēc iespējas lielākai, vēlams ievietot vairākus traukus. Kā ievietot trauku ar ūdeni klavierēs redzams videoklipā Sagatavojam klavieres apkures sezonai

Klavieru klimata kontroles sistēma jeb Piano Life Saver ir daudz efektīvāks, bet arī dārgāks risinājums. Mitrums tiek regulēts automātiski, par ūdens papildināšanas nepieciešamību signalizē gaismas diode.

Centrālapkures un silto grīdu gadījumā apkures sezonas laikā mitrums var nokristies pat zem 20%. Tas var nopietni sabojāt klavieres - izkalst virbuļsols (klavieres neturēs skaņojumu un būs ļoti bieži jāskaņo), saplaisā un atlīmējas rezonators, korpuss un citas detaļas. Šāda situācija var novest pie ļoti dārgiem remontiem.