Biežāk uzdotie jautājumi

Cik maksā klavieru skaņošana?
Klavieru skaņošanas izmaksas ir atkarīgas no instrumenta stāvokļa un ceļa izdevumiem. Ja klavieres tiek skaņotas regulāri un tām nav nopietnu defektu, tad darba apjoms un izmaksas ir mazākas, ja nav skaņotas ilgāku laiku, darba apjoms un izmaksas būs lielākas. Skaņošanas pakalpojumā ietilpst arī profilaktiska apkope - tīrīšana, mehānikas u.c. skrūvju pievilkšana, mehānikas pieregulēšana, sīki remontdarbi (sprūšanas, čīkstēšanas u.c. defektu novēršana), pedāļu mehānisma eļļošana un regulēšana. Lielāku remontdarbu izmaksas ir atkarīgas no to apjoma un materiālu izmaksām.
Cik ilgi notiek klavieru skaņošana?
Parasti skaņošana ilgst 2-4 stundas.
Cik bieži jāskaņo klavieres?
Mājas apstākļos vēlamais skaņošanas biežums ir 1 reizi gadā, vislabāk kādu laiku pēc apkures ieslēgšanas vai izslēgšanas.

Lasīt vairāk: Cik bieži jāskaņo klavieres?

Kur vislabāk novietot klavieres?
Klavieres vislabāk novietot pēc iespējas tālāk no apkures ierīcēm, logiem, ārdurvīm un ārējām sienām.

Lasīt vairāk: Klavieru uzturēšana

Man teica, ka klavierēs jāliek burciņa ar ūdeni, kapēc?
Trauki ar ūdeni jāliek apkures sezonas laikā, lai saglabātu optimālu mitrumu klavierēs.

Lasīt vairāk: Optimāla mitruma uzturēšana klavierēs apkures sezonā

Video: Sagatavojam klavieres apkures sezonai

Skaņot klavieres jāved pie Jums?
Nē, klavieres tiek skaņotas tajā vietā, kur tās atrodas.
Gribam iegādāties lietotas klavieres, kā novērtēt to stāvokli?
Lai novērtētu klavieru stāvokli ir jāizsauc skaņotājs, kas apskatītos tās, novērtētu mehānikas, klaviatūras, rezonatora u.c. daļu stāvokli, kā arī pārbaudītu kā tās tur skaņojumu. Šāds pakalpojums izmaksā 20 € + ceļa izdevumi. Nepārbaudot klavieres var iegūt īpašumā sliktu un dārgi remontējamu instrumentu. Ļoti bieži klavieres ir turētas lielā sausumā (centrālapkures radiatori un siltās grīdas), līdz ar to ir izkaltēts virbuļsols un tās netur skaņojumu, ir saplaisājis vai atlīmējies rezonators un rezonatora ribas, lielu postu nodara arī kodes, kam „garšo” no filča izgatavotās detaļas, kuru klavierēs ir ļoti daudz.
Cik vecas ir manas klavieres?
Klavieru vecumu var noteikt pēc to ražotāja sērijas numura, speciālos klavieru numuru katalogos ir norādīti sērijas numuriem atbilstoši ražošanas gadi. Šajā jautājumā sazinieties ar mani, mēģināsim to noskaidrot (ne visām klavierēm ir iespējams noteikt vecumu).